ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sigma Cine - nowa seria profesjonalnych obiektywów filmowych Jan Wodziński

2016-09-07
0 komentarzy
23
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sigma Cine - nowa seria profesjonalnych obiektywów filmowych
Sigma z rozmachem wkracza na rynek obiektywów kinematograficznych prezentując serię 8 nowych modeli

Nowe obiektywy marki Sigma to aż osiem nowych modeli: dwa zoomy zgodne z formatem Super 35, jeden zmiennoogniskowy obiektyw przeznaczony dla aparatów pełnoklatkowych, oraz pięć stałek o dużej jasności zaprojektowanych także pod pełną klatkę. Nowe szkła są zaprojektowane na podstawie swoich fotograficznych odpowiedników i jak deklaruje producent, mają być przystosowane do filmowania w wysokich rozdzielczościach: 6K i 8K. Wszystkie obiektywy mają być wykonane z metalu i uszczelnione, aby sprostać wymagającym warunkom atmosferycznym, a oznaczenia mają być grawerowane laserowo.

Producent zamierza zaprezentować obiektywy w kilku fazach. Jako pierwsze na rynek mają wkroczyć przystosowane do formatu Super 35 i APS-C obiektywy zmiennoogniskowe High Speed Zoom Line o stałej jasności T2 w całym zakresie ogniskowych. Sigma deklaruje, że nowe produkty mają być kompaktowe i posiadać optykę zapewniającą niezrównaną jakość obrazu.

W kolejnym etapie producent ma zamiar wprowadzić na rynek obiektywy pełnoklatkowe - pięć jasnych stałek o jasności T1.5 (20 mm, 24 mm, 35 mm, 50 mm oraz 85 mm) z serii FF High Speed Prime Line oraz zoom 24-35mm T2.2 z serii High Speed Zoom Line.

 

Obiektywy Super 35 linii High Speed Zoom Line mają być wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku – cena nie została na razie ujawniona. Kolejne szkła będą natomiast wprowadzane do sprzedaży sukcesywnie od początku 2017 roku – na początku na rynku japońskim i amerykańskim (najpierw z mocowaniami Canon EF oraz Sony E-mount, wersja z mocowaniem PL będzie miała premierę później).

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej poświęconej nowej linii obiektywów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl